#00 / Pravidla uživatelské přívětivosti pro každodenní praxi negrafiků

#00 / Pravidla uživatelské přívětivosti pro každodenní praxi negrafiků

Zveřejněno
Jul 26, 2021
Rubrika
👨‍🍳 UX Seriál

V roli soudce nebo tvůrce designu se ocitáme každý den. Ať už nás živí cokoliv. Tvoříme prezentaci, píšeme informační sdělení, hodnotíme práci grafika. Něco vám tam občas nesedí, že? Ale jak to definovat a pojmenovat? Věřte nebo ne - každý úspěšný výstup se opírá o pár jednoduchých pravidel. Můžete si je lehce osvojit a využívat na denní bázi.

Doba přeje zjednodušování. Prezentaci, pozvánku nebo stories dnes vytvoříte za okamžik. A upřímně? Kolikrát vypadají skvěle. Technologie umožňují realizovat tvůrčí záměry snadno. Bez znalosti grafického software. Tím pádem získává na významu existence tohoto stručného průvodce.

Pomůže vám pochopit, jak návrhy správně uchopit. Od nejobecnějších pravidel se přesuneme k těm nejsofistikovanější. Docílíte výsledků, které předají sdělení pochopitelně a příjemně. Bez pastí. Grafický design je totiž komunikační prvek. Sděluje informace.

Pokud si pravidla průvodce osvojíte, otevře se vám nový formát vnímání. Kde jste viděli vlastní selhání nebo popletenost, najednou uvidíte záměr nebo nekompetentnost. Svět potřebuje více designu, který lidem usnadňuje život a pomáhá jim. Proto jsem se rozhodl podělit o své zkušenosti, které za obrazovkou, z knih a diskuzí sbírám od roku 2009.

Mimo pravidla, umístěná níže, bude téma uživatelské přívětivosti stěžejní také pro ostatní články.

🧑🏼‍🚀 LinkedIn

image

Jsem webdesignér Marcel Janík

UX/UI specialista

🛠

@ Marcel Janík - IČ 75388685 - Veden na ŽÚ v Brně | Neplátce DPH | DS cut8t95

Web je vytvořen na databázové platformě ❤️ Notion.so